مطالب آموزشی

کلیاتکلیات
مبحث تغییر جنسیت یا تراجسی یک مبحث فوق العاده وسیع می باشد و تعداد زیادی از مطالب مختص جنس و یا گروه سنی خاصی نیستند، این مطالب در این قسمت آورده خواهند شد.
ادامه مطلب
تغییر جنسیت از زن به مردتغییر جنسیت از زن به مرد
اگر چه برای تغییر جنسیت یا ترانس سکوآلیسم در کشور ما مجوز صادر می شود، ولی کمترین امکانات طی فرایند تغییر جنسیت فراهم نیستند و در بسیاری از موارد افراد پس از گرفتن مجوز تغییر جنسیت فقط بسنده به تغییر ظاهر و لباس می کنند که می تواند برای جامعه مشکل ساز شود.
ادامه مطلب
تغییر جنسیت از مرد به زنتغییر جنسیت از مرد به زن
تغییر جنسیت یا تراجنسی یک فرایند پیچیده است و مستلزم موارد زیادی می باشد که فرد درخواست کننده از بسیاری از آنها اطلاع ندارد، موقع صدور مجوز تغیر جنسیت همکاران گرامی باید تما جنبه های مورد نیاز تغییر جنسیت را به فرد درخواست کننده گوشزد کنند. گاها دیده می شود که فرد ختی هزینۀ هورمون درمانی را هم ندارد.
ادامه مطلب
جراحی در تغییر جنسیت زن به مردجراحی در تغییر جنسیت زن به مرد
ترانس سکسئوالیسم (Transsexualism) یا ترانس جندر (Transgender) عبارت از تغییر جنسیت به جنس مخالف می باشد. اکثر کشورهای اروپائی و آمریکائی معیارهائی برای این موضوع دارند که از استانداردهای بین المللی پیروی می کنند. علی رغم اینکه در کشور ما مجوز تغییر جنسیت صادر می شود ولی اینکه معیارها و استانداردهای تصویب شده وجود دارند یا نه بنده تا کنون مشاهده نکرده ام..
ادامه مطلب
اعمال جراحی در تغییر جنسیت مرد به زناعمال جراحی در تغییر جنسیت مرد به زن
اعمال جراحی تغییر جنست یا تراجنسی فوق العاده مشکل و پیچیده می باشند و پزشکی که اعمال جراحی تغییر جنسیت را انجام میدهد باید آموزشهای آکادمیک در این مورد را گذرانده باشد و با کارکردن در مراکز معتبر تبحر و تجربۀ کافی در این مورد کسب نماید.
ادامه مطلب
هورمون درمانیهورمون درمانی
هورمون درمانی اساس تغییر جنسیت است و فرد باید هورمونهای مورد لزوم را دریافت کند. هورمون درمانی در تغییر جنسیت روشهای مختلف دارد و باید مناسبترین آنها به مناسبترین فرد تجویز شود، علاوه از آن فرد باید از نظر عوارض هورمون درمانی بدقت تحت نظر باشد.
ادامه مطلب
متفرقهمتفرقه
تعدادی از مطالب تغییر جنسیت هستند که ما بین دو جنس مشترک هستند و علاوه از آن تعداد زیادی مطالب هم وجود دارند که بصورت مستقیم با تغییر جنسیت ربط ندارند ولی برای درک و فهم فرایند تغییر جنسیت کمک کننده هستند.
ادامه مطلب
کلینیک تخصصی و فوق تخصصی نیکانکلینیک تخصصی و فوق تخصصی نیکان
پس از افتتاح بیمارستان نیکان و استقبال هموطنان عزیز از خدمات ارائه شده توسط این بیمارستان، هیئت مدیرۀ محترم بیمارستان نیکان در جهت تکمیل خدمات ارائه شده توسط بیمارستان نیکان، اقدام به ساخت کلینیک نیکان نمود. ساختمان کلینیک از ابتدای مهرماه سال 96 به بهره برداری رسید. علاوه از بهترین ساختار فیزیکی این مجموعه که در نوع خود در کشور ما بی همتا است، هیئت مدیرۀ محترم حداکثر سعی را نمود که مجموعه .....
ادامه مطلب

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر صفری نژاد است و استفاده از مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد ©