کلیات

تغییر جنسیت یا ترانس‌سکسوالیسم تغییر جنسیت یا ترانس‌سکسوالیسم
ترانس‌سکسوالیسم (Transsexualism) حالتی است که در آن فرد با قاطعیت تمام احساس می کند که جنس وی غلط است و می بایست به شکل جنس مخالف آفریده می شد. تشخیص ترانس‌سکسوالیسم معیارها و استانداردهای خاصی دارد و باید فرد از مراحل مختلف تشخیصی بگذرد تا ترانس‌سکسوال (Transsexual) بودن وی قطعی شود. یعنی صرف ادعای یک فرد از نظر پزشکی قابل قبول نیست.
ادامه مطلب
ترانس سکسوالیسم ترانس سکسوالیسم
ترانس سکسوالیسم عارضهای است که در آن هویت جنسیتی (gender) را که با توجه خصوصیات جنسی بدنیاش (sex) از هنگام تولد برای او تعیین شده است، نمیپذیرد و از لحاظ روانی خود را جزو جنس مخالف میداند. این افراد میخواهند به عنوان عضوی از جنس مخالف پذیرفته شوند و معمولا با جنس بدنی یا زیستشناختی خود احساس ناراحتی میکنند. و ممکن است به«جراحی تعیین مجدد جنسیت» (sex re-assignment surgery) بدنیشان دست بزنند.
ادامه مطلب
پدیده ترانس سکسوالیسم (تغییر جنسیت) در ایران پدیده ترانس سکسوالیسم (تغییر جنسیت) در ایران
ترانس سکسوالیسم یا همان تغییر جنسیت از قرنها قبل بوده ولی در دو دهه اخیر در تمامی جوامع از جمله جامعه ما پررنگ تر شده است. در ترانس سکسوالیسم فرد معتقد که دارای جنس غلط است و می بایست در جنس مخالف می بود. امروزه جهانی شدن یا Globalization مرزها را در نوردیده و هر پدیده ای را جهانی می کند.
ادامه مطلب

طراحی و برنامه نویسی توسط دپارتمان انفورماتیک شرکت بین المللی رکسان
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر صفری نژاد است و استفاده از مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد ©